Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej

19.07.2017.

Brązowy medal Mistrzostw Polski! To były ważne zawody i dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Europy.

Dzień ósmy, 22.07 - dziś ostatni dzień zawodów i bardzo duże szanse na rozegranie szóstej konkurencji. Znajdujemy sie na skraju obszaru z wilgotnym powietrzem, w którym tworzyć się będą burze. W stronę poludniową prognozowana jest dobra pogoda z podstawami do 1800m. Piłka w grze wiec trzymajcie kciuki.

Brązowy medal Mistrzostw Polski! To były ważne zawody i dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które już za dwa tygodnie w Lasham w Anglii.
Mistrzem Polski został Karol Staryszak, drugie miejsce zajął Zdzisiu Bednarczuk, a czwarte Adam Czeladzki, mój lotniczy partner. Gratulacje! Dziękuję rodzinie i kibicom, którzy są zawsze ze mną! Dziękuję sponsorom, bez których sukces ten nie byłby możliwy-Polfarmex S.A., Miasto Kutno i Gliding Team Klinika Kolasiński oraz partnerom-Curcuma i WW Reklama!

Dzień siódmy, 21.07 - w oczekiwaniu na szóstą konkurencję. Pogoda na razie kiepska, przechodzi front, nad lotniskiem jest dużo zachmurzenia i czekamy na poprawę. Zadania jeszcze nie rozdane.

AKTUALIZACJA- konkurencja odwołana

Dzień szósty, 20.07 - prawdopodobnie dziś odbędzie sie szósta konkurencja.Niestety oprócz calkiem niezłej termiki prognozowazne są burze. Czekamy na rozwój sytuacji. A dziś na odprawie miły akcent w postaci upominku za wczorajszą wygraną w konkurencji

AKTUALIZACJA - dzisiejsza konkurencja odwołana...

Dzień piąty, 19.07 - jesteśmy na półmetku Szybowcowych Mistrzostw Polski w Klasie Otwartej. Zawody rozgrywają się w Michałkowie w gościnnym Aeroklubie Ostrowskim. Po czterech dniach dobrej pogody przyszedł czas trochę gorszej i dlatego dziś może dostaniemy obszarówkę. Prognozowana pogoda ma być lepsza na południowym wschodzie Polski.

Zacznę dopiero od opisu piątej konkurencji bo właściwie o pierwszych czterech nie bylo co pisać. Pierwsza część zawodów upłynęła pod znakiem dobrych pogód i długich tras. Dzisiejszy dzień to początek drugiej części, która będzie się rozgrywała w trudniejszych warunkach. Niebo od rana nie wyglądało ciekawie. Górne zachmurzenie przez długi czas blokowało rozwój termiki. Około 13tej pojawiły się pierwsze cumuluski i chwilę później rozpoczęto holowanie. Zmieniliśmy z Adamem nieco ustawienie w szybowcach i od razu zaczęły lepiej latać. Otwarcie startu było dopiero po 15tej więc trzeba było niezwłocznie odchodzić. Pierwsze kominy do 2 m/s i powolnie przesuwaliśmy sie przodu. Wreszcie trafiliśmy trójkę i moglismy przyśpieszyć. W strefie pogoda była bardzo dobra. Kolejną trójkę wykręciliśmy do sufitu czyli 2200m nad lotnisko. Wykorzystaliśmy jeszcze małą konwergencję, ktora wyprowadzila nas trochę za środek obszaru i zawrotka do domu. Jeszcze jedna dokrętka w 2,5m/s i szybki dolot do mety. Wreszcie przyzwoity wynik, wygrana konkurencja i awans na trzecie miejsce w generalce.

 

logo