Rozpoczęcie współpracy z Polfarmex S.A.

01.08.2016.

Zarząd POLFARMEX S.A. oraz Łukasz Wójcik, reprezentant Polski na Szybowcowe Mistrzostwa Świata w 2016 i 2017 roku podpisali umowę o współpracy.

Wsparcie jednego z najlepszych polskich szybowników jest wyrazem zaangażowania firmy Polfarmex S.A. w działania na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu.

Szybownictwo i farmacja mają ze sobą wiele wspólnego. Obie dziedziny łączy precyzja w działaniu oraz wielka odpowiedzialność. Jesteśmy dumni, że wspierając Pana Łukasza Wójcika, jednocześnie wspieramy także polskie szybownictwo, które od wielu lat odnosi światowe sukcesy – mówi Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A.

Polacy w szybownictwie to światowa czołówka. Z każdym rokiem ta dotychczas niedoceniana dyscyplina sportowa  zyskuje coraz większe grono sympatyków. Bardzo się cieszę ze współpracy z firmą Polfarmex S.A. oraz dziękuję za obdarzenie mojej osoby zaufaniem – mówi Łukasz Wójcik, ubiegłoroczny Mistrz Europy w klasie Otwartej.

Łukasz Wójcik – kutnowski szybownik, latający w barwach Aeroklubu Włocławskiego, członek Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Szybowcowej Kadry Narodowej. Jego najważniejszymi osiągnięciami są tytuły: mistrz Europy w klasie Otwartej (2015), II wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2014), wicemistrz Europy w klasie Standard (2013), wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2012), wicemistrz Europy w klasie 15 metrowej (2009), mistrz Polski w klasie Otwartej (2013) oraz mistrz Polski w klasie Standard i w Wyścigach Szybowcowych (2008). Ponadto został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca lotniczego w plebiscycie Cumulusy 2015 oraz Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym za rok 2014, (zdobycie pięciu medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy).

Polfarmex S.A. konsekwentnie wspiera rozwój oraz promocję sportu. Przykładamy wielką wagę do promocji zdrowego trybu życia i popularyzacji aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Jesteśmy sponsorem strategicznym męskiej drużyny koszykówki seniorów POLFARMEX KUTNO. Dzięki wsparciu finansowemu, kadra trenerska i zawodnicy doprowadzili najpierw do historycznego awansu drużyny AZS WSGK POLFARMEX Kutno do I ligi a następnie w sezonie 2012/2013 do ekstraklasy – Tauron Basket Ligi. Wspierając sport integrujemy także lokalną społeczność, pracowników firmy oraz ich rodziny.

 

logo