7. Noc w Instytucie Lotnictwa

14.10.2016.

14 października 2016 r. byłem gościem 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa.

Zostałem tam zaproszony przez firmę Air Sports Promotion, głównego organizatora Plebiscytu na najlepszego sportowca lotniczego Cumulusy, który miałem przyjemność w ubiegłym roku wygrać i otrzymać Złotego Cumulusa.

W tym lotniczym wydarzeniu towarzyszył mi Adam Czeladzki, mój lotniczy partner, który razem ze mną opowiadał o lotniczej pasji oraz planach związanych z udziałem w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Australii już w styczniu. Wystąpienie zgromadziło wiele zainteresowanych szybownictwem osób. Tym większa to radość bo jako jedyni reprezentowaliśmy sport szybowcowy.

Noc w Instytucie była okazją do uczczenia 90. rocznicy powstania Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Z tej okazji można było obejrzeć m.in. prawdziwe samoloty MIG-29, C-295 Casa, śmigłowiec SD-150 Hero, replikę samolotu Hawker Hurricane Mk.1, TS-11 Iskra.

To duży zaszczyt uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu i opowiadać o tym, jak piękne i pełne wyzwań jest latanie. Cieszę się, że moje sukcesy są zauważane, a szybownictwem interesuje się coraz więcej młodych osób. 

logo